30.01.2011 21:07

Oscar 2011 nominace - Zajímavosti

Rok se s rokem sešel a začíná se nám opět roztáčet kolotoč zvaný Oscar. Samotné předávání Oscarů proběhne 27.února v Los Angeles.

Nejlepší film

127 hodin
Černá labuť
The Fighter
Počátek
Děcka jsou v pohodě
Králova řeč
The Social Network
Toy Story 3
Opravdová kuráž
Winter's Bone

Nejlepší režie

Darren Aronofsky - Černá labuť
Ethan Coen a Joel Coen - Opravdová kuráž
David Fincher - The Social Network
Tom Hooper - Králova řeč
David O. Russell - The Fighter

Nejlepší herec v hlavní roli

Javier Bardem - Biutiful
Jeff Bridges - Opravdová kuráž
Jesse Eisenberg - The Social Network
Colin Firth - Králova řeč
James Franco - 127 hodin

Nejlepší herečka v hlavní roli

Annette Bening - Děcka jsou v pohodě
Nicole Kidman - Rabbit Hole
Jennifer Lawrence - Winter's Bone
Natalie Portman - Černá labuť
Michelle Williams - Blue Valentine

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Christian Bale - The Fighter
Jeremy Renner - The Town
Mark Ruffalo - Děcka jsou v pohodě
Geoffrey Rush - Králova řeč
John Hawkes - Winter's Bone

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Amy Adams - The Fighter
Helena Bonham Carter - Králova řeč
Melissa Leo - The Fighter
Hailee Steinfeld - Opravdová kuráž
Jacki Weaver - Animal Kingdom

Nejlepší původní scénář

Mike Leigh - Another Year
Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson - The Fighter
Christopher Nolan - Počátek
Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg - Děcka jsou v pohodě
David Seidler - Králova řeč

Nejlepší adaptovaný scénář

Danny Boyle, Simon Beaufoy - 127 hodin
Michael Arndt, John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich - Toy Story 3
Joel Coen, Ethan Coen - Opravdová kuráž
Debra Granik, Anne Rosellini - Winter's Bone
Aaron Sorkin - The Social Network

Nejlepší cizojazyčný film

Biutiful
Kynodontas (Dogtooth)
Lepší svět
Incendies
Hors-la-loi (Outside the Law)

Nejlepší animovaný film

Iluzionista
Jak vycvičit draka
Toy Story 3

Nejlepší výprava

Alenka v říši divů
Harry Potter a Relikvie smrti část 1
Počátek
Králova řeč
Opravdová kuráž

Nejlepší kamera

Černá labuť
Počátek
Králova řeč
The Social Network
Opravdová kuráž

Nejlepší kostýmy

Alenka v říši divů
I Am Love
Králova řeč
The Tempest
Opravdová kuráž

Nejlepší dokument

Exit Through the Gift Shop
GasLand
Inside Job
Restrepo
Waste Land

Nejlepší krátký dokument

Killing in the Name
Poster Girl
Strangers No More
Sun Come Up
The Warriors of Qiugang

Nejlepší střih

127 hodin
Černá labut
The Fighter
Králova řeč
The Social Network

Nejlepší make-up

Barney's Version
The Way Back
Vlkodlak

Nejlepší hudba

127 hodin
Jak vycvičit draka
Počátek
Králova řeč
The Social Network

Nejlepší píseň

"If I Rise" - 127 hodin
"Coming Home" - Country Strong
"I See the Light" - Na vlásku
"We Belong Together" - Toy Story 3

Nejlepší krátký animovaný film

Day and Night
The Gruffalo
Let's Pollute
The Lost Thing
Madagascar, carnet de voyage

Nejlepší krátký film

The Confession
The Crush
God of Love
Na Wewe
Wish 143

Nejlepší střih zvukových efektů

Počátek
Toy Story 3
TRON: Legacy
Opravdová kuráž
Unstoppable

Nejlepší zvuk

Počátek
Králova řeč
Salt
The Social Network
Opravdová kuráž

Nejlepší triky

Alenka v říši divů
Harry Potter a Relikvie smrti: část 1
Život po životě
Počátek
Iron Man 2

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank