28.02.2011 10:00

Oscar 2011 výsledky - Zajímavosti

Oscarová noc je za námi a my vám přinášíme letošní držitele cen akademie pěkně za čerstva!

Nejlepší film roku
Králova řeč
127 hodin
Černá labuť
Děcka jsou v pohodě
Fighter
Opravdová kuráž
Počátek
The Social Network
Toy Story 3: Příběh hraček
Winter's Bone

Nejlepší herec v hlavní roli
Colin Firth (Králova řeč)
Javier Bardem (Biutiful)
Jeff Bridges (Opravdová kuráž)
Jesse Eisenberg (The Social Network)
James Franco (127 hodin)

Nejlepší herečka v hlavní roli
Natalie Portman (Černá labuť)
Annette Bening (Děcka jsou v pohodě)
Nicole Kidman (Rabbit Hole)
Jennifer Lawrence (Winter's Bone)
Michelle Williams (Blue Valentine)

Nejlepší herec ve vedlejší roli
Christian Bale (Fighter)
John Hawkes (Winter's Bone)
Jeremy Renner (The Town)
Mark Ruffalo (Děcka jsou v pohodě)
Geoffrey Rush (Králova řeč)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Melissa Leo (Fighter)
Amy Adams (Fighter)
Helena Bonham Carter (Králova řeč)
Hailee Steinfeld (Opravdová kuráž)
Jacki Weaver (Království zvěrstev)

Nejlepší režie
Tom Hooper (Králova řeč)
Darren Aronofsky (Černá labuť)
Ethan Coen, Joel Coen (Opravdová kuráž)
David Fincher (The Social Network)
David O. Russell (Fighter)

Nejlepší originální scénář
Králova řeč (David Seidler)
Další rok (Mike Leigh)
Děcka jsou v pohodě (Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg)
Fighter (Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson)
Počátek (Christopher Nolan)

Nejlepší adaptovaný scénář
The Social Network (Aaron Sorkin)
127 hodin (Danny Boyle, Simon Beaufoy)
Opravdová kuráž (Joel Coen, Ethan Coen)
Toy Story 3: Příběh hraček (Michael Arndt, John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich)
Winter's Bone (Debra Granik, Anne Rosellini)

Nejlepší kamera
Počátek (Wally Pfister)
Černá labuť (Matthew Libatique)
Králova řeč (Danny Cohen)
Opravdová kuráž (Roger Deakins)
The Social Network (Jeff Cronenweth)

Nejlepší střih
The Social Network (Kirk Baxter, Angus Wall)
127 hodin (Jon Harris)
Černá labuť (Andrew Weisblum)
Fighter (Pamela Martin)
Králova řeč (Tariq Anwar)

Nejlepší výprava
Alenka v říši divů (Robert Stromberg, Karen O'Hara)
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (Stuart Craig, Stephenie McMillan)
Králova řeč (Eve Stewart, Judy Farr)
Opravdová kuráž (Jess Gonchor, Nancy Haigh)
Počátek (Guy Hendrix Dyas, Larry Dias, Douglas A. Mowat)

Nejlepší kostýmy
Alenka v říši divů (Colleen Atwood)
Io sono l'amore (Antonella Cannarozzi)
Králova řeč (Jenny Beavan)
Opravdová kuráž (Mary Zophres)
The Tempest (Sandy Powell)

Nejlepší Makeup
Vlkodlak (Rick Baker, Dave Elsey)
Barney's Version (Adrien Morot)
Útěk ze Sibiře (Edouard F. Henriques, Greg Funk, Yolanda Toussieng)

Nejlepší hudba
The Social Network (Trent Reznor, Atticus Ross)
127 hodin (A.R. Rahman)
Jak vycvičit draka (John Powell)
Králova řeč (Alexandre Desplat)
Počátek (Hans Zimmer)

Nejlepší píseň
Toy Story 3: Příběh hraček ("We Belong Together") (Randy Newman)
127 hodin ("If I Rise") (A.R. Rahman, Rollo Armstrong, Dido)
Country Strong ("Coming Home") (Tom Douglas, Hillary Lindsey, Troy Verges)
Na vlásku ("I See the Light") (Alan Menken, Glenn Slater)

Nejlepší mix zvuku
Počátek (Lora Hirschberg, Gary Rizzo, Ed Novick)
Králova řeč (Paul Hamblin, Martin Jensen, John Midgley)
Opravdová kuráž (Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff, Peter F. Kurland)
Salt (Jeffrey J. Haboush, William Sarokin, Scott Millan, Greg P. Russell)
The Social Network (Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Mark Weingarten)

Nejlepší střih zvuku
Počátek (Richard King)
Opravdová kuráž (Skip Lievsay, Craig Berkey)
Toy Story 3: Příběh hraček (Tom Myers, Michael Silvers)
TRON: Legacy 3D (Gwendolyn Yates Whittle, Addison Teague)
Unstoppable (Mark P. Stoeckinger)

Nejlepší vizuální efekty
Počátek (Chris Corbould, Andrew Lockley, Pete Bebb, Paul J. Franklin)
Alenka v říši divů (Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas, Sean Phillips)
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (Tim Burke, John Richardson, Christian Manz, Nicolas Aithadi)
Iron Man 2 (Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright, Daniel Sudick)
Život po životě (Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojansky, Joe Farrell)

Nejlepší animovaný film
Toy Story 3: Příběh hraček (Lee Unkrich)
Iluzionista (Sylvain Chomet)
Jak vycvičit draka (Dean DeBlois, Chris Sanders)

Nejlepší cizojazyčný film
Lepší svět (Susanne Bier) - Dánsko
Biutiful (Alejandro González Iñárritu) - Mexiko
Hors-la-loi (Rachid Bouchareb) - Alžírsko
Incendies (Denis Villeneuve) - Kanada
Kynodontas (Giorgos Lanthimos) - Řecko

Nejlepší celovečerní dokument
Inside Job (Charles Ferguson)
Exit Through the Gift Shop (Banksy)
GasLand (Josh Fox)
Restrepo (Tim Hetherington, Sebastian Junger)
Waste Land (Lucy Walker)

Nejlepší krátkometrážní dokument
Strangers No More (Karen Goodman, Kirk Simon)
Killing in the Name (Jed Rothstein)
Poster Girl (Sara Nesson)
Sun Come Up (Jennifer Redfearn)
The Warriors of Qiugang (Ruby Yang)

Nejlepší krátkometrážní animovaný film
The Lost Thing (Andrew Ruhemann, Shaun Tan)
Den & Noc (Teddy Newton)
The Gruffalo (Max Lang, Jacob Schuh)
Let's Pollute (Geefwee Boedoe)
Madagascar, carnet de voyage (Bastien Dubois)

Nejlepší krátkometrážní hraný film
God of Love (Luke Matheny)
The Confession (Tanel Toom)
The Crush (Michael Creagh)
Na Wewe (Ivan Goldschmidt)
Wish 143 (Ian Barnes)

Průběh celého ceremoniálu probíhal jako vždy v Los Angeles a večerem nás provázela moderátorská dvojice James Franco a Anne Hathaway.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank